Pirmsskolas skolotāja Jolanta K. strādā ar bērniem, kuru vecums ir 3 gadi grupā ir 25 bērni, šobrīd b/d apmeklē 16. maija mēneša tēma – Ģimene. Tiek ieplānots bērnus iepazīstināt ar jēdzienu ğimene. Kas ir ğimene? Vai prot nosaukt ğimenes locekļu vārdus, uzvārdu.

Sasniedzamais rezultāts– valoda- Atbild uz jautājumiem ar darbību vai vārdiem; tehnoloğijas- veic atsevišķas darbības ēdienu pagatavošanā.

Attīstāmās caurvijas– pašvadīta mācīšanās. Spēj pagaidīt, paveikt darbu līdz galam.

Tikumi,vērtības- Savaldība, atbildība. Piedalās mācību vides sakārtošanā.

Lielais jautājums– Kas ir ğimene?

No rīta bērni nāk un darbojas aktivitāšu centros. Matemātikas centrā šķiro dažādu krāsu un formu zivtiņas. Tehnoloğiju centrā apskata attēlus ar dažādiem ēdieniem. Bērni nāk un jautā, kas tas ir, no kā pagatavots? Paši izsaka savas domas. Mākslas centrā krāso izliktās lapas ar keksiem, kūkām, picām. Valodas centrā apskata izliktās grāmatas un attēlus par ģimeni, kā arī attēlus dzīvnieku ğimenēm. Sanākot satikšanās aplī bērni stāsta, ko redzējuši izliktajos attēlos- mammu, tēti, bērnus, vecmāmiņu, vectētiņu. Sarunājoties noskaidrojam un nosaucam savas mammas, tēta, brāļa māsas vārdu. Grūtāk iet ar uzvārdu. Lasam grāmatu “Rīnas un Dāvja stāsti” stāstu par ģimeni, kur tiek nosaukts ģimenes locekļu vārdi un uzvārds. Runājot par vecmāmiņām, vectētiņiem bērni prot nosaukt vārdu, bet ir bērni, kuri saka, ka neesot vecvecāku. Kad jautāju vai ome, opis, baba, dadis. Tad bērni saka, ka ir. Bērniem grūti saprast, ka ome ir tā pati vecmamma. Noskaidrojam, ka ğimenē mēdz būt mīļdzīvnieki. Bērni stāsta, kāds dzīvnieks ir mājās, kā sauc. Turpinājumā atgādinu kādu svētku koncertu gatavojām b/d un, ka mājās, svētdien, jāsamīļo mamma un kopā ar tēti var sagādāt pārsteigumu. Vai bērniem patīk pārsteigumi?- Jā. Un protams salds un garšīgs pārsteigums! Gatavosim augļu salātus ar putukrējumu. Ar bērniem pārrunājam drošības noteikumus darbojoties ar nazi. Tad bērni izvēlas priekšautus un ķeramies pie darba. Katrs savā bļodā griež tos augļus, kurus vēlās- ābolus, bumbierus, banānus, apelsīnus, vīnogas. Tad kopīgi ielejam saldo krējumu, cukuru un audzinātāja saputo putukrējumu. Bērni pēc vēlēšanăs ieliek sev putukrējumu un šokolādes skaidiņas. Nu gan priekšautus nost un svētki var sākties! Vēl gan atgādinu, ka šādu pārsteigumu mamma arī labprāt saņemtu. Protams to jāsatavo kopā ar tēti. Ārā bērni turpina gatavot pārsteigumus- cep kūkas, keksus, gatavo saldējumu, kokteili.

VPII ,,Pūt vējiņi” pirmsskolas skolotāja Jolanta K.

FOTO: VPII ,,Pūt vējiņi” pirmsskolas skolotāja Jolanta K.